Kolejne złoża złota w Rosji

0

Geolodzy odkryli w Jakucji położonej na Syberii dość spore złoża złota. Naukowcy prognozują, że miejsce to bogate jest w około 200 ton tego cennego kruszcu.

Jak podał serwis internetowy Głos Rosji, nowe złoże złota zostało odkryte w Jakucji, należącej do wschodniej części Syberii. Geolodzy szczególnie byli zainteresowani Górą Rudnaja, która nie została zbadana do 2000 roku. Badania wykazały, że przy tym obiekcie można znaleźć złoto.

Ustalona została zawartość złota na tym obszarze oraz parametry rudy, które pozwoliły naukowcom stwierdzić, że warto szukać w tym miejscu kruszcu, a sam obszar zasługuje na dalszą uwagę. Po kolejnych trzech latach możemy się spodziewać, że obiekt zostanie wystawiony na aukcji.

Dla Rosji sytuacja silnego zainteresowania złotem to zabezpieczenie przed niestabilną sytuacją gospodarczą.

Kolejne złoża złota w Rosji, które może przynieść aż 200 ton cennego kruszcu, mogłyby jeszcze bardziej zwiększyć potęgę tego kraju. Jak już wcześniej pisaliśmy, Rosja, wraz z Chinami, przodują w zakupie złota. Jest to również kraj, który w ostatnim dziesięcioleciu najbardziej wzrósł, jeśli chodzi o zasoby cennego metalu. Władimir Putin sprawił, że Rosja w ciągu dekady stała się jedną ze złotych potęg.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.