Kolejny kraj sprowadzi swoje złoto?

2

Po tym jak Niemcy rozpoczęli procedurę sprowadzania złota z banków amerykańskich, Wenezuela sprowadziła całe swoje złote rezerwy a Szwajcarzy zaczęli intensywnie interesować się swoimi zasobami kruszcu, ruchy na rzecz sprowadzenia złota pojawiają się w kolejnych krajach. Właśnie dołączyła do nich Finlandia.

gold-coin

Inicjatywy na rzecz sprowadzenia rezerw złota pojawiły się w Belgii, Holandii, oraz jak wiadomo, w Polsce. To właśnie akcja „Oddajcie Nasze Złoto” miała być jedną z inspiracji dla podobnego ruchu w Finlandii.

Finlandia posiada rezerwy złota rozproszone w różnych bankach, co jest pozostałością po zimnej wojnie. Największą część rezerw z 49 posiadanych ton, Finlandia przechowuje w Banku Anglii i to właśnie stamtąd miałoby być sprowadzone złoto.

Przedstawiciele tamtejszej akcji chcą poprzez referendum zmusić władze swojego kraju do sprowadzenia rezerw. Miało by ono się odbyć nie później niż w maju przyszłego roku. Trudno ocenić moc demokracji bezpośredniej w tym skandynawskim kraju. W Polsce taka droga zapewne mogłaby okazać się mało skuteczna.

Goldsaver.pl

 

Marcin Lenar

[sam id=”3″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

PR Manager w Grupie Goldenmark. Przez blisko 6 lat współtworzył agencję interaktywną Lama Media. Pierwsze doświadczenie dziennikarskie zdobywał w magazynie Biznes Wrocławski publikował też w miesięcznikach branżowych i tygodniku "Uważam Rze". Był współtwórcą i redaktorem kilku portali informacyjnych i tematycznych w tym serwisu RynekZlota24.pl, z którym związany jest od początku jego istnienia.

2 komentarze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.