Korea Południowa kupuje złoto. Dołącza do Rosji i Kazachstanu

0

Jak podaje agencja Bloomberg, bank centralny Korei Południowej postanowił zwiększyć zasoby złota w państwowym skarbcu. W lutym kupił 20 ton cennego kruszcu.

To oznacza, że w zasobach banku centralnego Korei Południowej znajdują się nieco ponad 104 tony złota. Jeśli natomiast chodzi o wartość posiadanego metalu, to wynosi ona 4,79 miliarda dolarów. W lutym Korea zakupiła złoto o wartości około 1,03 miliarda dolarów.

Korea Południowa dołączyła zatem do grona państw, które kupują złoto. Od czterech miesięcy trwają zakupy między innymi w Rosji i Kazachstanie. Jak wynika z szacunków World Gold Council, banki centralne będą kontynuować trend z ubiegłego roku i nadal będą kupować złoto. Z danych wynika, że 2012 rok był bardzo owocny dla banków – zwiększyły swoje zasoby o około 17 procent.

Rosja w 2012 roku kupiła blisko 400 ton złota. Powiększyła swoje zasoby złota czterokrotnie i to w ciągu ostatnich pięciu lat. Mowa tu nie tylko o imporcie tego metalu, ale również o wykorzystanie własnych złóż. Sporo kupują również Indie. Między 2009 a 2012 rokiem kraj ten nabył blisko 200 ton złota. Sporo kupują również Turcja, Meksyk, a także Białoruś czy Kazachstan.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.