Korea Południowa zwiększa rezerwy złota

1

Południowokoreański bank centralny dokonał w listopadzie 14 ton złota. Oznacza to, że rezerwy tego kraju zwiększą się aż o 20 procent.


To jeden z największych jednorazowych zakup Banku Centralnego Korei w tym roku. Wcześniej znaczne ilości złota Korea kupowała w czerwcu i lipcu. Po listopadowym zakupie, rezerwy złota tego kraju zwiększyły się do ponad 84 ton i są wyceniane na blisko 3,8 miliarda dolarów.

Całościowy udział złota w południowokoreańskich rezerwach sięga już 1,2 proc. Jeden z najbogatszych krajów Azji nie zamierza na tym poprzestać. Jak tłumaczy bank w specjalnym oświadczeniu, złoto jest dziś jednym z najlepszych fizycznych zabezpieczeń rezerw.

Bank zamierza w dalszym ciągu dywersyfikować rezerwy by ograniczać ryzyko związane między innymi z kursami walut.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. No ja to widzę nieco inaczej. Jeśli w USA i na DAX ruszy się moecinj w df3ł to polecimy rf3wnie mocno a nawet może bardziej. Dopiero jak tam zacznie się ostatni etap spadku to u nas pofolgują, otworzą wory i będą czekać na tych wszystkich ktf3rzy dzisiaj twardo uśredniają swoje akcje i ktf3rzy myślą że taki KGHM może być wieczna żyłą złota.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.