Krótka historia złota, które nie istniało

1

Jak podaje serwis rmf24.pl krakowska policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który oferował na allegro.pl sprzedaż złotych sztabek po 5 tysięcy złotych. W rzeczywistości sprzedawca nie dysponował licytowanym towarem. Prokuratura postawiła mu 73 zarzuty oszustw na łączną kwotę 700 tysięcy złotych.

 

Nieuczciwy sprzedawca oferował tak zwane aukcje z dostawą terminową. Po wpłaceniu 5 tysięcy złotych sztabka miała być dostarczona w ciągu 45 dni. Co ciekawe sprzedawca wcześniej handlował już z powodzeniem złotem i miał dobrą opinię wśród użytkowników allegro. Od pewnego czasu zaczął oferować aukcje z dostawą terminową po bardzo korzystnej cenie. Kiedy okazało się, że po 45 dniach złoto nie docierało do klientów. Trudno określić czy był to kolejny oszust czy handlarz, który stracił płynność finansową. Dla oszukanych klientów nie ma to jednak większego znaczenia. Teraz sprzedawcy grozi do 8 lat więzienia.

Podobne historie zdarzają się dość często i płynie z nich prosta nauka. Sztabki oferowane w podejrzanie niskich cenach to niekoniecznie doskonała okazja. Raczej sygnał ostrzegawczy dla kupujących. W obliczu podobnych przypadków w ogóle kupowanie złota inwestycyjnego na portalach aukcyjnych wydaje się nie być najlepszym pomysłem. Jak widać nawet sprzedawcy z dużą ilością pozytywnych komentarzy mogą się okazać nie do końca uczciwi lub po prostu niewypłacalni. W takiej sytuacji lepiej zainteresować się ofertą jednego z poważnych dilerów złota działających na polskim rynku.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Prawdopodobnie najgłupsza rzecz jaką zrobił.. kto teraz lokuje kasę w złocie? ktoś kto jej nie może wyprać i ma jej dużo … bardzo dużo. Z takimi osobami lepiej nie zadzierać a on ich oszukał. na 100% poczekają sobie a później kolesia dojadą. Ja bym tak zrobił i kasa nie gra wówczas roli. Kolo ma pozamiatane zrobi fikoła zanim jeszcze wyjdzie z pierdla.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.