Kto może zainwestować w srebro?

1

Dla niektórych – potencjalnych – inwestorów prywatnych, zakup złota może wiązać się z dużym wydatkiem. Dla nich o wiele bardziej atrakcyjną inwestycją będzie srebro, które kosztuje mniej, niż żółty metal, a również pozwala zarobić.

Eksperci z serwisu Wealth Wire przeanalizowali wybory inwestorów – głównie tych, którzy nie mają zbyt wielkiego kapitału początkowego, a chcieliby inwestować w metale szlachetne. Można opierać się na wykresach, analizie popytu i podaży, jednak nie można zapominać również o aspektach psychologicznych inwestycji. Jak twierdzi Jeff Clark, analityk w Casey Research, wielu potencjalnych inwestorów nie stać na zakup złota. To spory jednorazowy wydatek, który w dłuższej perspektywie może przynieść zarobek, wizja ta jednak dla wielu może nie być przekonująca. Zdaniem analityka dla takich osób, które chcą inwestować w metale szlachetne, ale nie mają wystarczających funduszy na start, odpowiednie będzie srebro.

Dzięki prognozom przewidującym wyższy popyt, ceny srebra mogą wzrosnąć. Samo zainteresowanie srebrem może mieć jednak negatywny wpływ na dostępność metalu. Pozytywne są natomiast konsekwencje dla producentów srebra – dochody rosną.

Taki scenariusz, kiedy popyt na srebro szybko rośnie, a przy tym rosną również dochody producentów, jest oczywiście bardzo pozytywny i dość odległy. Srebro wciąż jest skupowane głównie w przemyśle. Owszem, wartość srebra rośnie, niemniej jednak nie jest to stały wzrost, a w ubiegłym roku metal ten zaliczył kilka spadków.

[sam id=”9″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Każdy może zainwestować, ale pytanie powinno zabrzmieć czy taka inwestycja ma faktycznie sens bo moim zdaniem tego sensu nie ma. To w dalszym ciągu spore ryzyko. Branża w której można zarobić dobre pieniądze to nieruchomości. Magazyn Jartom, np. pod Warszawą kupicie za rekordowo niskie kwoty. Tylko która firma wyłoży teraz te kilka milionów na inwestycje? Bo okazje są rzeczywiście wyśmienite…

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.