Kto skupuje złoto? Na decyzji NBP zyskają prywatne firmy

0

Bank centralny zdecydował się wstrzymać skup złota inwestycyjnego z rynku wtórnego. Ale Narodowy Bank Polski nie był monopolistą w kwestii skupu sztabek i monet. Złoto można spieniężyć w prywatnych firmach, między innymi w Mennicy Wrocławskiej.

 

Decyzja NBP o wstrzymaniu skupu złota od 1 stycznia 2013 roku dla wielu osób może wydawać się kiepska, gdyż mogą mieć problemy ze spieniężeniem swoich zasobów inwestycyjnego kruszcu. Jednak bank centralny nie był monopolistą w tym względzie i fakt, że zaprzestaje skupu, nie znaczy, że sytuacja inwestorów się znacznie pogorszy.

Wielu klientom wydawało się, że NBP to monopolista na rynku handlu szlachetnym kruszcem. A to nieprawda: funkcjonuje w Polsce więcej firm, które oferują konkurencyjne ceny inwestorom, jak również pewną realizację zysku.

Jak mówi Piotr Wojda, wiceprezes Mennicy Wrocławskiej, w obecnej sytuacji podaż złota może się zwiększyć nawet o jedną trzecią.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.