Luty niekorzystny dla złota. Kolejny miesiąc spadków

0

To piąty miesiąc z kolei, kiedy złoto najprawdopodobniej zanotuje spadki. Nie jest to reguła, jednak od 16 lat nie odnotowano podobnego trendu.
Jak informuje Bankier.pl, analitycy nie są optymistycznie nastawieni do wyników złota. Eksperci Goldman-Sachs ogłosili koniec hossy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z przewidywaniami, luty będzie piątym miesiącem z rzędu, kiedy cenny kruszec traci. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 1997 roku. Warto również zauważyć, że złoto nie tylko zanotowało najsilniejszy spadek od ostatnich lat, ale też notowało najniższą wartość.

Sytuacja z lutego jest kontynuacją spadkowego trendu z 2012 roku. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy żółty metal szlachetny odnotował 4-procentowy spadek. Niepewność może zniechęcać inwestorów, chociaż nie można powiedzieć, że rynek metali szlachetnych ma się bardzo źle. Niemniej rok 2012 został uznany za dobry głównie ze względu na wzrost wartości zakupionego złota. Pod tym względem popyt warty ponad 236 miliardów dolarów uznawany jest za rekordowy. Jak łatwo policzyć, było to możliwe dzięki wzrostowi średniego kursu do 1669 dolarów.

Lukę po widocznym spadku popytu wśród inwestorów indywidualnych wypełniły z powodzeniem banki centralne. Szczególnie widoczne były zakupy w czwartym kwartale 2012 roku, kiedy to banki centralne kupiły 145 ton złota.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.