Mennica Wrocławska z własnym skarbcem

0

Wielokrotnie pisaliśmy o tym jak istotna jest kwestia bezpieczeństwa przechowywania złota. Waga jaką przykładają do tego dystrybutorzy złota inwestycyjnego jest pewnego rodzaju wyznacznikiem jakości. Jedna z czołowych firm na rynku – Mennica Wrocławska – właśnie zrobiła kolejny krok w podnoszeniu standardów bezpieczeństwa przechowywania cennych kruszców.

W nowym skarbcu Mennicy Wrocławskiej walory należące do dystrybutora i jego klientów jest chronione przez 500 ton zbrojonego betonu i nierdzewnej stali. Do obszernego, prawie stumetrowego pomieszczenia prowadzą potężne, zabezpieczone najnowocześniejszymi zamkami, trzytonowe drzwi, a pomieszczeń wokół strzegą system śluz z kratami, systemy alarmowe i całodobowa ochrona.

System pomieszczeń powstał na początku XX wieku jako jeden z najnowocześniejszych skarbców w Europie, a po długim okresie spoczynku, kiedy to służył głównie jako tło podczas kręcenia filmów, powrócił do swego przeznaczenia po adaptacji przeprowadzonej przez Mennicę Wrocławską, która nie szczędziła środków, aby skarbiec z tak piękną historią wprowadzić technologicznie w XXI wiek – opowiada Mariusz Malec, Prezez Zarządu Mennicy Wrocławskiej.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.