Merrill Lynch: złoto po 5000 USD

0

Ostatnio pisaliśmy, że licytacja na prognozy rekordów cenowych, w momencie kiedy złoto drożeje to niemal pewnik. Pisaliśmy też, że nie należy się nimi zbytnio przejmować, ale o analizie ekspertów Merrill Lynch warto wspomnieć, bo rzadko zdarza się by tak duża instytucja tak mocno windowała prognozy.

 

Analitycy Merrill Lynch twierdzą, że zarysował się tak wyraźny trend wzrostowy, że spodziewają się cen na poziomie 3 a następnie nawet 5 tysięcy dolarów za uncję. Analitycy nie precyzują jednak perspektywy czasowej. Podkreślają jedynie, że takie skoki nie nastąpią w najbliższych miesiącach a w dalszej perspektywie. Na najbliższe pół roku przewidują cenę nie wyższą niż 2000 USD za uncję, a przed końcem 2014 roku ma to być 2400 USD za uncję.

Analitycy banku podkreślają, że solidne podstawy inwestycyjne to działania FED i Europejskiego banku centralnego. Polityka luzowania ilościowego i dziwne decyzje EBC powodują, że „inwestorzy chcą mieć złoto”.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.