Merrill Lynch: złoto przebije 2000 USD

0

Francisco Blanch, szef Global Commodity & Multi-Asset Strategy Research w banku Merrill Lynch twierdzi, że FED w drugim półroczu 2012 przeprowadzi operację skupu aktywów o wartości 500 miliardów dolarów. Ma to być podstawa do znacznych wzrostów cen złota.

Analitycy zastanawiają się jedynie kiedy nastąpi start tzw. luzowania ilościowego. Według jednych prognoz nastąpi to jeszcze przed wyborami prezydenckimi czyli we wrześniu. Jeśli jednak start QE zostanie odłożony na „po wyborach” to rajd cen złota również nieco się opóźni. Merrill Lynch zakłada jednak, że złoto przekroczy poziom 2 tysięcy dolarów za uncję jeszcze w tym roku w związku z czym dokładna data startu operacji luzowania ilościowego nie ma większego znaczenia.

Operacje QE zastosował ostatnio Bank Anglii, rozważają ją także inne banki centralne. Druk „pustych pieniędzy” wciąż uważany jest za skuteczną formę pobudzania gospodarki. Niemniej aktualne pozostaje pytanie jak długo można bezkarnie tworzyć nową gotówkę bez pokrycia?

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.