Miedź się sprawdzi?

0

Czerwony metal powoli odbija – sprzyja mu między innymi coraz słabszy dolar. Ale nie tylko, również raport banku Morgan Stanley jest przychylny miedzi.

Coraz bardziej w górę pnie się chiński popyt na miedź. Czerwony metal powoli odzyskuje blask, głównie za sprawą coraz większych zamówień przemysłowych. Miedź sprawdza się przy produkcji na przykład klimatyzatorów, rosną zamówienia w sieciach energetycznych w Chinach. Analitycy Morgan Stanley są więc dobrej myśli – ich zdaniem chińskie zapasy mają szansę się odbudować w ciągu najbliższych miesięcy.

Liczba zamówień rośnie, a miedź ma od czego „odbijać”. Wyniki z ostatnich dni były najsłabsze od sierpnia ubiegłego roku, a cena czerwonego metalu spadła o 4,5 procenta. Największe gospodarki światowe są obecnie dość ożywione, na czym powinny skorzystać ceny miedzi.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.