Moda na złoto

0

Mimo ostatnich korekt moda na złoto nie słabnie. World Gold Council podało, że zapotrzebowanie na żółty kruszec w trzecim kwartale 2011 roku wzrosło o 6 procent. Trudno się zatem dziwić, że moda na złoto ogarnia też świat mody. Mimo że zazwyczaj nie zajmujemy się tą tematyką, to naszą uwagę zwróciła pewna prawidłowość w najnowszych kolekcjach polskich i światowych projektantów.

Ta prawidłowość to właśnie złoto. To miał być sezon czerni i bieli. Tymczasem karnawałowe kreacje celebrytów w różnych zakątkach świata mienią się blaskiem żółtego kruszcu. Złoto nie jest już tylko dodatkiem, błyszczące suknie typowe raczej dla mody dalekowschodniej opanowały europejskie bale.

W tej sytuacji trudno się dziwić danym z World Gold Council, które mówią o 6 procentowym wzroście zapotrzebowania na złoto w III kwartale. Zapotrzebowanie na złoto generowane przez przemysł jubilerski jest w tej statystyce niemal tak istotne jak zapotrzebowanie inwestycyjne. Obecność złota w świecie mody z pewnością tego zapotrzebowania nie osłabi.

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.