Najbogatsi stawiają na złoto

0

Podobno w kryzysie „bogaci stają się bogatsi, a biedni, biedniejsi”. Jednym z instrumentów pomnażania i ochrony majątku, dla najbogatszych ludzi świata jest złoto i wszystko co z nim powiązane. W Meksyku właśnie doszło do pewnej transakcji, która jest na to dowodem.

 

Chodzi o inwestycję najbogatszego człowieka świata czyli Carlosa Slim Helú. Miliarder poprzez jedną ze swoich firm zainwestował w 750 milionów dolarów w duży projekt wydobywczy na terenie Meksyku. W zestawieniu z majątkiem Slima, wycenianym przez Forbesa na 69 miliardów dolarów, kwota nie wydaje się powalająca. Niemniej jest to jedna z największych tego typu inwestycji, przeprowadzonych w tym roku na świecie.

 

Z danych agencji Bloomberg wynika, że inwestycji wartych powyżej 100 milionów dolarów, które lokowane były w wydobycie kruszców, było w tym roku 19. Ich sumaryczna wartość sięga 7 miliardów dolarów. Pieniądze w dużym stopniu pochodzą właśnie od indywidualnych inwestorów. To pokazuje, że za polityką banków centralnych masowo skupujących złoto idą także działania inwestorów, którzy już traktują złoto jako jedno z najpoważniejszych aktywów.

Zobacz w Mysaver TV

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.