Najbogatsi w złoża

0

W dobie kryzysu finansowego, lub jak sugerują niektórzy „czasu” przełomu, to co najbardziej stałe zyskuje na wartości. Świetnym przykładem jest oczywiście złoto, ale to nie jedyny cenny metal. Dziś publikujemy listę pięciu krajów, które posiadają najwyżej wyceniane złoża zasobów naturalnych. Nie zawsze najcenniejsze oznacza największe.

sztabki

Numer 5. Gwinea

Gwinea plasuje się na 5 miejscu głównie przez wzgląd na bogate rezerwy boksytu. W tym kraju są wyceniane na 222 miliardy dolarów. rezerw boksytu. Szacuje się, że to aż 24 procent światowych zasobów boksytu. Przemysł wydobywczy stanowi 25 procent przychodów Gwinei, fundament gospodarki i właściwie jedyną obok diamentów i złota szansę rozwoju dla tego afrykańskiego kraju.

Numer 4. Ukraina

Infrastrukturę wydobywczą Ukraina odziedziczyła po Związku Radzieckim. Sąsiad Polski dysponuje 300 różnymi kopalniami. The Telegraph podaje, że Ukraina posiada rezerwy wydobywcze rud żelaza warte 510 miliardów dolarów. Wpływy z górnictwa to blisko 5 procent PKB Ukrainy.

Numer 3. Australia

Australia jest drugim na świecie wiodącym dostawcą rudy drogą morską. Dawna brytyjska kolonia ma rezerwy wydobywcze o wartości 737 miliardów dolarów. Australia posiada około 35% światowych rezerw niklu i blisko 23% światowych rezerw boksytu. Dzięki temu w 2009 z Australii pochodziło ponad 30% światowej produkcji boksytów i prawie 15% światowej produkcji niklu.

Goldsaver.pl

 

Australia jest też wiodącym producentem złota. Citi Gold, czołowy producent w tym kraju, wypuszcza na rynek 300 tysięcy uncji żółtego kruszcu rocznie.

Numer 2. Rosja

The Telegraph szacuje wartość rosyjskich rud żelaza na 794 miliardów dolarów. Rosja generuje 20 procent światowej produkcji niklu i kobaltu i 5 do 7 procent światowej produkcji węgla i rudy żelaza. Mimo że Rosja ma ogromne rezerwy wydobywcze i inwestycyjne wciąż nie jest postrzegana zachodzie jako bezpieczne miejsce do inwestowania. Wpływa na to specyficzna sytuacja polityczna i wszechobecna korupcja.

Numer 1. Republika Południowej Afryki

Według The Telegraph, Republika Południowej Afryki posiada ponad 2,5 biliona dolarów rezerw mineralnych. To największy na świecie producent platyny i wiodący producent złota, diamentów, metali nieszlachetnych i węgla. Izby Wydobywcza w RPA szacuje, że od lipca 2011 do września 2011 r. wyprodukowano 1 188 269 uncji złota.

Przemysł wydobywczy to fundament tej najsilniejszej afrykańskiej gospodarki.

 

 

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.