Najdroższy naszyjnik świata idzie pod młotek

3

Nie, nie… nie zostanie zniszczony. Już w październiku, podczas międzynarodowych targów biżuterii JewelFest w Singapurze, na licytację wystawiony zostanie najdroższy naszyjnik świata.

Źródło: Mouawad.com

Źródło: Mouawad.com

L`Incomperable, czyli Niezrównany, składa się z 90 białych diamentów o zróżnicowanych szlifach oraz żółto-brązowego brylantu o masie 407,48 karatów, wydobytego przed trzydziestoma laty w Demokratycznej Republice Congo. Jest on czwartym, co do wielkości, znalezionym diamentem. Naszyjnik posiada zatem brylanty o łącznej masie 637 karatów, a jego wartość szacowana jest na 55 milionów dolarów.

Naszyjnik wyprodukowany został przez firmę jubilerską Mouawad, która posiada swoje placówki m.in. w Dubaju, Beirucie i Szwajcarii. Ich biżuterię nosiły takie sławy jak Heidi Klum, Jennifer Lopez, Uma Thurman czy Angelina Jolie.

Naszyjnik w 2013 r. trafiał do Księgi Guinessa idąc śladem torebki Mouawad 1001 Night Diamond Purse za 53,8 milionów dolarów (2010), diamentowego bikini Mouawad za 11 milionów dolarów (2003) oraz 102 karatowego brylantu The Mouawad Splendor (1990).

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

3 komentarze

  1. Anna Piotrowska na

    Zgadzam się z przedmówczynią, mnie również nie „powala” wyglądem ten naszyjnik. Brylant jako dodatek, subtelna i ponadczasowa piękna, szlachetna biżuteria tak. Oczko w pierścionku zaręczynowym, na który zerka się każdego dnia, a nie kolia która ma leżeć w sejfie.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.