Narodowy Bank Polski wstrzymuje zakup złota

0

NBP potwierdził, nieoficjalne wcześniej, informacje. Od nowego roku nie będzie skupował kruszcu.

 

Jak podaje Puls Biznesu, o wstrzymaniu zakupu złota zdecydowały powody ekonomiczne. NBP nie podaje szczegółów, gazeta również. „PB” podaje jednak, że prognozy banku centralnego wskazują na spadek cen złota, co z kolei prowadziłoby do obniżenia wyceny rezerw NBP.

Decyzja NBP to z kolei furtka dla firm, które komercyjnie handlują złotem, na przykład Mennica Wrocławska. Podaż złota może zwiększyć się nawet o jedną trzecią. Klienci z kolei mają zagwarantowany skup kruszcu.

Z początkiem października cena za uncję złota spadła o 11 procent. Sporo inwestorów wciąż jednak wierzy w potencjał  tego metalu, wiele banków stawia na podwyższenie stawek. Według prognoz Commerzbanku, które przytacza Puls Biznesu, uncja w 2013 roku ma kosztować średnio 1950 dolarów, w porównaniu do obecnej ceny na poziomie 1657 dolarów.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.