NBP nie boi się o polskie złoto

0

Przemysław Kuk, dyrektor biura prasowego Narodowego Banku Polskiego zapewnił, że nie ma planów dotyczących sprowadzenia polskich rezerw złota do lokalnych skarbców.
Ponad sto ton złota, należącego do Polski, znajduje się obecnie w banku w Anglii. Jednak NBP nie planuje – wzorem z Niemiec – sprowadzać go do kraju, informuje Polska Agencja Prasowa. Jak zapewnia Przemysław Kuk, z Polski istnieje możliwość zarządzania złotem, które znajduje się w skarbcu w Londynie.

Jak już pisaliśmy, Niemcy zdecydowały się na sprowadzenie swoich zasobów cennego kruszcu do kraju. Pod koniec 2012 roku nieco ponad 30 procent złota należącego do Niemiec znajdowało się faktycznie u naszych zachodnich sąsiadów.

45 procent zasobów trzymanych jest w Nowym Jorku, natomiast 13 procent w Londynie, a 11 – w Paryżu. W ciągu najbliższych ośmiu lat proporcje te mają się diametralnie zmienić.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.