Niemcy wycofują złoto z USA, Anglii i Francji

0

Państwo stawia na własne skarbce – zamierza ulokować w nich kilkaset ton złota. To przynajmniej połowa wszystkich niemieckich rezerw.
O decyzji poinformował niemiecki bank centralny. Już w 2020 roku połowa zasobów Niemiec trafi do ich własnych skarbców. Kruszec sprowadzany będzie zarówno ze Stanów Zjednoczonych, jak również i z Francji – podał miesięcznik Forbes.

Pod koniec 2012 roku nieco ponad 30 procent złota należącego do Niemiec znajdowało się faktycznie u naszych zachodnich sąsiadów, w ich własnych skarbcach. 45 procent zasobów trzymanych jest w Nowym Jorku, natomiast 13 procent w Londynie, a 11 procent – w Paryżu. W ciągu najbliższych ośmiu lat proporcje te mają się diametralnie zmienić.

Niemiecki rząd bardzo chce, by w 2020 roku połowa należących do państwa zasobów znalazła się w krajowych skarbcach. Przeniesionych zostanie ponad 300 ton złota ze Stanów Zjednoczonych oraz ponad 370 ton z Francji.

Co ma na celu sprowadzenie złota do lokalnych skarbców? Przede wszystkim posiadanie cennego metalu na miejscu pozwoli budować zaufanie na krajowym rynku, wśród inwestorów lokalnych. Bank centralny przyznaje również, że chodzi o możliwie szybką wymianę złota na walutę, jeśli pojawi się taka potrzeba.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.