Nowa metoda wydobycia złota?

0

Naukowe czasopisma Geochemistry oraz PLoS ONE opublikowały wyniki badań, które wskazują nowe naturalne metody pomocne przy wydobyciu złota.


Naukowcy wciąż szukają nowych metod wydobywania cennych kruszców. Najlepiej niedrogich i ekologicznych. Może się to wydawać dziwne lub nieprawdopodobne, ale jedne z ostatnich badań wskazują, że pomocne przy wydobyciu złota są mrówki oraz termity. I to z poważnych badań, bowiem ich wyniki zostały już opublikowane w branżowych magazynach naukowych – Geochemistry oraz PLoS ONE – a swoje obserwacje udostępnili australijscy eksperci z firmy CSIRO.

Cały pomysł opiera się na założeniu, że tradycyjne wydobycie złota jest bardzo kosztowne – poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa. Cytuje również jednego z badaczy, Aarona Stewarta, który potwierdza, że mrówki, budując swoje kopce, wynoszą spod ziemi na powierzchnię różne rodzaje substancji, w tym również złoto.

Obecnie metodę, opierającą się na naturalnych mechanizmach, planuje dopracować kilka górniczych koncernów.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.