Optymizm na złoto maleje?

1

Jim Rogers, który do tej pory znany był raczej ze wspierania inwestycji w złoto, zdaje się tracić zapał. Jak podaje CNBC, Rogers wspomina o dłuższej korekcie.
Zdaniem Rogersa, złoto przechodzi korektę już od około 16 miesięcy. Inwestor przewiduje, że taka sytuacja potrwa jeszcze dłuższy czas. Nie kryje również swojego słabnącego optymizmu względem inwestycji w szlachetny metal, choć dotychczas był uważany za jego entuzjastę.

Ceny złota ostatnio dość mocno spadają, a jego wartość obecnie jest najniższa w porównaniu do minionych czterech miesięcy.

Rogers stwierdza również, że dotychczas cena złota rosła i taki trend panował przez ostatnie dwanaście lat i tylko raz w tym czasie metal ten doświadczył dotkliwego spadku.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Złoto w końcu odbije w górę jak ludzie przekonają się, że dolary i euro to obecnie wydmuszki a nie pieniądz. Obecnie trwa korekta na kursie i tyle

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.