Po złoto do Kazachstanu

0

KGHM poinformował o złożeniu niewiążącej oferty na koncesję dotyczącą poszukiwania złóż metali szlachetnych w Kazachstanie.

 

Oferta dotyczy poszukiwania złota, srebra i miedzi, o czym poinformował prezes spółki, Herbert Wirth – poinformowała Wyborcza.biz. Wirth nie wyklucza jednak, że w grę wchodzić będą również inne metale. Sama oferta dotyczy poszukiwań w obszarze Karagandy.

Koszt rozpoznania terenu to kilkadziesiąt milionów dolarów. Najpierw jednak KGHM musi otrzymać stosowną koncesję, by rozpocząć prace przygotowawcze. Gdyby się udało, to kwota ta zostanie wydana w terminie od roku-dwóch, do trzech-czterech lat. Spółka powinna otrzymać odpowiedź w ciągu najbliższych miesięcy.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.