Podstawy dla złota nadal są silne?

0

Mimo załamania na rynku złota warto zauważyć, że podstawy dla tego metalu wciąż są silne. W porównaniu do początku 2000 roku cena tego metalu wzrosła o 442 procent.

Marc Faber, ekonomista i inwestor, jest dobrej myśli. Jego zdaniem to jeszcze nie koniec wielkiej hossy na rynku złota. Na łamach swojego miesięcznika The Gloom Boom&Doom Report pisze, że od 2000 roku złoto zyskało 442 procent. Faber podaje, że złoto wciąż ma nienaruszalne podstawy, nawet pomimo kiepskiej sytuacji.

Zauważa też, że wciąż mamy do czynienia z groźbą deflacji gospodarki, co jest wrogie w stosunku do działalności przedsiębiorstw i ma negatywny wpływ na ich zyski. Zdaniem ekonomisty, obecna sytuacja na rynku złota bardzo sprzyja inwestycjom. Radzi, by zaopatrzyć się w cenny metal, póki cena jest niska, i czerpać zyski gdy ponownie powędruje do góry.

Jeszcze w styczniu tego roku, przed największymi spadkami, Faber radził, by nie pozbywać się pochopnie swoich zasobów złota. Nawet w przypadku załamania systemowego, cenny kruszec będzie miał “jakąś wartość” – prognozował.

Mysaver - magazyn o twoich pieniądzach
Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.