Polacy kupią więcej złota, niż w 2012 roku

0

Według prognoz Mennicy Polskiej, w 2013 roku inwestycje w złoto będą o 10 procent wyższe, zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej.


W ubiegłym roku największy polski dostawca złota (stan do końca listopada 2012), Mennica Polska, sprzedała 10 ton złota w postaci sztabek, monet, jak również innych wyrobów menniczych i przemysłowych. Z szacunków na ten rok wynika, że Polacy jeszcze chętniej będą przeznaczać swoje środki na inwestycje alternatywne.

Dobre prognozy na 2013 rok mają również eksperci Mennicy Wrocławskiej, którzy wskazują, że najbliższe dwanaście miesięcy należeć będzie do metali szlachetnych.

Patrząc z perspektywy inwestora, który chciałby swoje oszczędności ulokować w złocie, rok 2013 będzie mimo wszystko okresem, w którym najcenniejszy kruszec da zarobić (w 2012 roku było to tylko 6 proc.). Choć tu warto podkreślić, że kurs złota na koniec 2012 roku był niemal identyczny jak na jego początku (okolice 1650 dolarów za uncję) – pisaliśmy w artykule Rok 2013 rokiem metali szlachetnych.

Obejrzyj w Mysaver TV

Zdaje się więc, że mimo sceptycznego podejścia polityków oraz banków centralnych (NBP przestało skupować złoto), prywatni inwestorzy nie zrezygnują z alternatywnego inwestowania. Złoto nie przyniesie strat, pozwoli zarobić, choć według prognoz, początek roku może być trudny dla cennego kruszcu.

Raport rynku złota 2016

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.