Pomysł na prezent: srebrna moneta

1

Najtańsza to koszt nieco ponad 100 złotych. Najdroższa – kilka tysięcy. Srebrne monety to alternatywny pomysł na prezent świąteczny, praktyczny w czasach osłabienia gospodarczego.


Wartość monet, zarówno srebrnych, jak i złotych, jest związana z cenami tego metalu na świecie. W obecnej sytuacji oznacza to, że wartość monet rośnie z miesiąca na miesiąc. Monety bulionowe w tym roku zwyżkują, podobnie korzystnie przedstawia się sytuacja monet kolekcjonerskich.

Współczesne monety kolekcjonerskie, które jednocześnie są oficjalnymi środkami płatniczymi w Polsce, bije Narodowy Bank Polski. Dzielą się na monety złote o nominałach 100 i 200 złotowych, monety srebrne o nominałach 10 i 20 złotych oraz monety z Nordic Gold, które mają zazwyczaj nominał 2 zł.

Monety bulionowe to jeden z najpopularniejszych sposobów na zainwestowanie w srebro. Do najpopularniejszych monet bulionowych należą Liść Kanadyjski, Amerykański Orzeł i Wiedeńscy Filharmonicy.

Jeśli chcemy rozpocząć inwestowanie w monety kolekcjonerskie lub zacząć przygodę z numizmatyką, należy skoncentrować się na zdobywaniu wiedzy. Trzeba być na bieżąco z planami emisyjnymi NBP, orientować się w najbardziej popularnych kolekcjach polskich i zagranicznych. Warto tez pamiętać, że istnieją monety kolekcjonerskie emitowane w Polsce przez inne podmioty niż NBP. Różnią się przede wszystkim tym, że nie są oficjalnymi środkami płatniczymi.

Monety bulionowe to inaczej monety lokacyjne. Obecnie są bite właśnie w celach inwestycyjnych. W ten sposób zamiast np. zwykłej uncji złota lub srebra możemy zakupić jedną z monet lokacyjnych. Zamiast nominału na takich monetach widnieje zwykle zawartość kruszcu (np. jedna uncja). Może to być złoto, srebro lub platyna.

Srebrne monety można kupić w Mennicy Wrocławskiej.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. dylemat mam na

    Jestem właśnie na etapie szukania prezentu dla inwestora i zastanawiam się co będzie bardziej okazałym prezentem moneta czy może postawić na ładną statuetkę z wizerunkiem byka giełdowego ? mam tu na myśli statuetkę byk Wall Street ?

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.