Portugalskie złoto notuje straty

0

Portugalskie złoto, po ostatnich spadkach, sporo traci. Jak poinformował Bank Portugalii, rezerwy kraju, które sięgają 382 ton, zmalały o blisko 2 procent.

Sytuacja na rynku złota nie pozostaje bez wpływu na zasoby cennego metalu w innych europejskich krajach. Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje Banku Portugalii podała, że jeszcze w styczniu tego roku rezerwy złota w tym kraju warte były 17 miliardów euro. Minął kwartał, gdy na rynku dało się zaobserwować załamanie.

Zaczęło się od kryzysowej sytuacji na Cyprze i informacjach, jakoby bank centralny planował pozbyć się zapasów złota by ratować gospodarkę. Ceny złota szybko spadły. Po trzech miesiącach wartość portugalskiego złota wynosi więc 16,7 miliarda euro.

Bank poinformował również, że ilość rezerw złota pozostała niezmienna. Obecnie Portugalia znajduje się w gronie dwunastu państw, które posiadają najwięcej złota na świecie.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.