Pożar w kopalni na Wybrzeżu Kości Słoniowej

0

Trzy dni temu w kopalni Tongon wybuchł pożar – nie było rannych, jednak prace związane z wydobyciem złota na dłuższy czas zostały wstrzymane.


Pożar w kopalni wybuchł 24 grudnia, kiedy to część jednego z klastrów stanęła w płomieniach. Płomienie szybko zostały ugaszone, żaden z pracowników nie został ranny. Ucierpiały jednak niektóre maszyny niezbędne do pracy, co oznaczało konieczność wstrzymania prac wydobywczych na jakiś czas.

Szef kopalni, Mark Bristow stwierdził, że trudno w tej chwili oszacować straty, choć zapewnił jednocześnie, że prace zostaną wznowione najszybciej, jak to będzie możliwe. Trwają właśnie naprawy, a w częściach, które już zostały oddane do użytku, rozpoczęły się prace. W ciągu najbliższych dziesięciu dni mają zostać uruchomione oba obwody frezowania, a sam układ będzie w pełni gotowy w ciągu trzech-czterech tygodni.

Pożar ma jednak negatywny wpływ na wyniki kopalni Tongon. Pełne wyniki za czwarty kwartał tego roku poznamy 4 lutego 2013 roku.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.