Punkt zwrotny na rynku złota

0

PwC podaje, że w 2012 roku złoto osiągnęło punkt zwrotny, czego powodem były zwolnienia w kopalniach i niekiedy zachwianie procesu wydobycia złota. To przełożyło się na lekką frustrację inwestorów i niepewność dotyczącą stabilności inwestycji.

To pesymistyczny wniosek, jednak PwC wyraźnie zaznacza, że możemy się spodziewać szybkiego zwrotu akcji. Sytuacja górników i kopalń złota wygląda dość obiecująco, patrząc na prognozy dotyczące 2013 roku – podaje w raporcie firma badawcza.

Kłopot pracowników kopalń polega na tym, że coraz większe inwestycje w złoto podnoszą znacząco popyt na ten cenny metal. Pojawia się dużo istotnych przejęć na rynku, projektów pochłaniających kapitał i kolejne nakłady inwestycyjne. To z jednej strony plus dla górników, którzy mogą liczyć na więcej pracy i pieniędzy w przypadku udanych inwestycji. Gorzej jednak, gdy stanie się coś odwrotnego. Stąd też brak pewności rynkowej i zawodowej, gdyż sytuacja na rynku złota jest obecnie bardzo dynamiczna.

Takie działania pozwalają na większą swobodę w realizacji kolejnych projektów, jednak oczywiście tylko w momencie, gdy będą udane. PwC w swoim raporcie podaje, że nie wszystkie tego typu zabiegi się powiodły, czy to przez budżet, czy przez niedopasowanie w czasie.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.