Rekordowa kwota za srebrną monetę grecką

0

Numismatica Ars Classica wyróżniła podczas aukcji srebrną monetę pochodzącą z Grecji, datowaną na 409 a 406 rok p.n.e.

 

Srebrna moneta, według wierzeń, została wyryta przez dwie różne osoby, które zajmowały się tym fachem we wspomnianym okresie. Według ustaleń, z przodu monety wygrawerowany jest Myron, z wizerunkiem czterech koni ciągnących powóz.

Według opisu NAC podczas aukcji nr 66, moneta ta jest z pewnością jedną z bardziej fascynujących i prestiżowych monet w Grecji. Jest to arcydzieło stylu klasycznego, wykonane przez dwóch mistrzów rytowników.

Sprzedaż była więc rekordowa – 2,714 milionów franków szwajcarskich, co w przeliczeniu daje około 2,9 miliona dolarów. To prawie milion więcej, niż kosztowała dotychczasowa, rekordowa moneta. To jednocześnie najdroższa srebrna moneta w całej Grecji.

Nie jest to jednak rekord na skalę światową. Dotychczas, najdroższa moneta kosztowała ponad 3,8 miliona dolarów i pochodziła z okresu 350 a 300 roku p.n.e.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.