Rogers: Srebro lepsze od złota

0

Znany amerykański inwestor Jim Rogers, który słynie również z kontrowersyjnych opinii, stwierdził, że srebro w najbliższym czasie będzie znacznie lepszą inwestycją od złota. Warto przyjrzeć się jego argumentacji.

U podstaw opinii Rogersa leży przede wszystkim ogromny potencjał wzrostowy jaki inwestor widzi w srebrze. Zauważa, że srebro w ostatnich latach nie przebiło swojego rekordu sprzed 32 lat. Nie ma więc za sobą tak spektakularnego skoku jak złoto. Wylicza też, że historycznie srebro było 12 do 15 razy tańsze od królewskiego metalu. Tymczasem obecnie ta różnica jest aż pięćdziesięciokrotna. Z tego z kolei płynie wniosek, że cena srebrzystego kruszcu jest znacznie zaniżona.

Zdaniem Rogersa masowy skok na srebro wśród inwestorów rozpocznie się po ogłoszeniu przez FED kolejnej rundy ilościowego luzowania polityki monetarnej. QE3 jest jego zdaniem nieuniknione.

Warto zauważyć, że od kilku dni obydwa metale notują kolejne wzrosty co doskonale widać na prezentowanych w naszym serwisie wykresach.

[sam id=”9″ codes=”true”]

Raport rynku złota 2016

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.