Rośnie chiński popyt na złoto

0

Rekordowo wzrósł popyt na złoto inwestycyjne i biżuterię z tego kruszcu w pierwszym kwartale 2012 roku. World Gold Council spodziewa się, że w tym roku wzrost popytu w Państwie Środka może sięgnąć nawet 30 procent.
W pierwszym kwartale zapotrzebowanie na złoto w Chinach wzrosło o 13 proc. do kwartalnego rekordu na poziomie 98,6 ton. Z kolei popyt na biżuterię o 8 proc. do 156,6 ton. To ok. 30 proc. udziału w światowym rynku. Światowa Rada Złota przewiduje, że całkowity popyt na żółty kruszec w Chinach może wzrosnąć w tym roku nawet o 30 procent.

Tymczasem w ciągu dwóch ostatnich dni rynek złota zareagował na podobne sygnały i sytuację w światowej gospodarce. Od czwartku wartość złota na giełdzie w Nowym Jorku wzrosła o ponad 40 dolarów. Biorąc pod uwagę ostatnie sygnały taki wzrost nie jest aż tak zaskakujący.

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.