Rośnie popularność skupu złota

0

W ostatnich miesiącach w Polsce wzrosła ilość skupowanego złota. Z jednej strony to efekt rosnącego rynku, z drugiej zaś próby zrealizowania zysków przez zniecierpliwionych inwestorów. Tymczasem sytuacja na rynku złota wciąż jest w pewnym zawieszeniu.

Rosnące zainteresowanie chęcią sprzedaży złota potwierdza, w wypowiedzi dla Gazety Prawnej potwierdza Piotr Wojda Wiceprezes Mennicy Wrocławskiej. Firma notuje wzrosty w granicach 30 procent miesięcznie. Zainteresowanie skupem było również widoczne w momencie kiedy złoto notowało rekordy przed rokiem.

Zatem obecne wzrosty mogą być też związane z generalnym zwiększeniem płynności na rosnącym polskim rynku złota.

Dziennik Gazeta Prawna sprawdził też gdzie można najkorzystniej odsprzedać złoto. Okazuje się, że dwie najlepsze oferty skupu sztabek mają Narodowy Bank Polski i Mennica Wrocławska. Te dwie instytucje oferują cenę najbardziej zbliżoną do ceny spot z londyńskiej giełdy. W przypadku Mennicy Wrocławskiej szczególnie korzystnie kształtuje się cena złota, które wcześniej było zakupione właśnie w tej firmie. W wymienionych przypadkach są to ceny niższe od ok 1 do 3 procent poniżej spot.

Innym przykładem jest firma Gold Buyers gdzie za 100-gramową sztabkę uzyskamy cenę 12 proc. niższą od ceny spot. Również ok. 10 procent poniżej rynkowej ceny uzyskamy w skupach, które specjalizują się w handlu złotą biżuterią i kruszcem w innych niż sztabki i monety formach.

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.