Rzeczpospolita: Złoto Amber Gold jest w Warszawie

0

Rzeczpospolita dotarła do zeznań prezesa Amber Gold Marcina P. który miał przekazać prokuraturze informację o miejscu ulokowania złota zabezpieczającego lokaty jego klientów. Z informacji gazety wynika, że posiada je jeden z pośredników w handlu kruszcem.

 

Według Rzeczpospolitej ma chodzić o firmę Inwestycje Alternatywne Profit właściciela m.in. serwisu e-numizmatyka.pl. Amber Gold miał kupić złoto za pośrednictwem IAP ale go nie odebrał. Według zeznań Marcina P., na które powołuje się „Rz”, w tym momencie brakujące złoto miałoby się znajdować właśnie w posiadaniu spółki Inwestycje Alternatywne Profit. W rozmowie z Rzeczpospolitą zdecydowanie zaprzecza temu jednak Filip Fertner z zarządu spółki IAP.

Kilka dni temu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie prokuratury przeprowadziła przeszukanie miejsc związanych z Amber Gold. W jednym z nich zabezpieczono 57 kilogramów złota. Tymczasem Marcin P. na konferencji prasowej kilka tygodni temu przekonywał, że spółka jest w posiadaniu 110 kilogramów złota.

 

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.