Sandy kruszy amerykańską gospodarkę. Wyższe ceny złota?

0

Cięcia budżetowe i wzrost podatków, które mogłyby uratować amerykańską gospodarkę po zniszczeniach, będą windować w górę ceny złota.

Huragan Sandy, który właśnie sieje spustoszenie w USA, nie oszczędza również gospodarki. Dni bez notowań na Wall Street to również osłabienie dla innych rynków, w tym polskiego. Odbudowa zniszczeń i wypłata zasiłków mocno nadszarpnie amerykański budżet. Można więc spodziewać się wzrostu podatków i osłabienia amerykańskiej waluty.

Ryzyko tego typu zdarzeń jest wysokie. Zdaniem analityków Financial Times, można spodziewać się nieciekawej sytuacji również na rynku złota. Według gazety, inwestorzy złota mogą głosować za Mittem Romneyem, głównie ze względu na to, że kandydat ten postrzegany jest jako polityk, który nie będzie miał wpływu na obniżenie wartości złota.

Zdaniem inwestorów, zwycięstwo Romneya nie zniweluje całkiem obniżenia wartości złota. Jest jednak szansa, że trudna sytuacja będzie trwała znacznie krócej. Financial Times radzi, by inwestorzy mimo wszystko dywersyfikowali swój portfel.

Gazeta zwraca też uwagę, że w ciągu ośmiu lat republikańskiej prezydentury Busha, złoto mocno poszło w górę.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.