Silny popyt na srebro. Cena będzie rosnąć?

0

Obecnie srebro jest dość tanie i, zdaniem niektórych analityków, nie uderzy po kieszeni inwestorów indywidualnych tak, jak mogłoby uderzyć złoto.

James Carrillo, starszy doradca dla rynku metali szlachetnych w firmie Swiss America Trading stwierdził w rozmowie z MarketWatch, że srebro jest obecnie na poziomie sporej wyprzedaży, wyższej, niż w ciągu ostatnich pięciu lat. Dodał również, że obecnie jest wysoki popyt na posiadanie fizycznego srebra, napędzany również przez przemysł.

Należy pamiętać, że srebro ma więcej zastosowań przemysłowych niż złoto. Około 53 procent światowych zasobów białego metalu stosowanych jest właśnie w przemyśle – wynika z danych Silver Institute w Waszyngtonie. Zwiększone zainteresowanie inwestorów srebrem jako alternatywą dla złota powoduje również wzrost cen srebra dla przemysłu.

Ekonomia będzie wypychać ceny srebra w górę, podaje Bloomberg. Inwestorzy kupują srebro coraz częściej jako podstawę inwestycji w metale szlachetne. Raport SocGen potwierdza te założenia formułując tezę, że w tym roku srebro stanie tuż obok złota, jeśli chodzi o podstawy inwestycji. Ten sam raport przynosi również mniej optymistyczne wieści – zdaniem jego autorów, jeśli popyt na srebro się utrzyma, wyczerpane zostaną nadwyżki srebra na ten rok.

[sam id=”9″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.