Skradziono ponad 70 kg złota

0

Sztabki złota, o szacowanej wartości 11 milionów dolarów, zostały skradzione z łodzi rybackiej. Sytuacja miała miejsce na zależnym od Holandii archipelagu Małych Antyli. W łódce znajdowało się około 70 sztabek cennego metalu.

 

Złoto zrabowali złodzieje przebrani za policjantów. Wpierw obezwładnili kapitana, później zapakowali swój łup do trzech samochodów. Zdaniem policji, która bada sprawę, w kradzieży mogło brać udział sześciu przestępców. Póki co jednak nikt jeszcze nie trafił do aresztu, wciąż prowadzone jest postępowanie.

Skradzione złoto waży około 200 kilogramów. Nie wiadomo, skąd znalazło się na łodzi rybackiej ani kto jest jej właścicielem. Policja nie ujawnia również szczegółów śledztwa, wiadomo jednak, że łódka nie była chroniona.

Jeden członek załogi potwierdził w rozmowie z agencją AP, że złoto przeznaczone było dla jednej z firm mieszczącej się u wybrzeża Curacao. Nie wykluczone, że przewóz złota nie był legalny.

Goldsaver.pl

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.