Soros o złocie: prywatni inwestorzy mogą pozbywać się złota

0

Znany inwestor George Soros udzielił wywiadu dla South China Morning Post, w którym mówi, że odwraca się od złota. Jego zdaniem, metal ten lekko zawiódł inwestorów.

To skomplikowana kwestia. Złoto zawiodło inwestorów, miało być bezpieczną przystanią w trudnych czasach. Metal stracił wraz z innymi, podobnie jak traciło euro czy inne waluty – mówi Soros w wywiadzie dla South China Morning Post, cytowany przez Business Insider.

George Soros pod koniec ubiegłego roku wypowiadał się o złocie w zupełnie odmiennym tonie. Wtedy twierdził, że jest to inwestycja, która odpowiednio zabezpieczy inwestorów przed spadkami na rynku walut i faktycznie będzie „bezpieczną przystanią” w obliczu kryzysu.

Jednak, biorąc pod uwagę rozczarowanie, sporo inwestorów zmniejsza swoje zasoby złota, twierdzi Soros. Zdaniem inwestora, banki centralne nadal jednak będą kupować metal, dlatego nie należy spodziewać się gwałtownych spadków w dół. Jeśli więc złoto dziś wydaje się być w niestabilnej sytuacji, nie znaczy to, że w perspektywie długoterminowej będzie tak samo.

Soros uważa, że przy zakupach banków centralnych złoto nie straci nagle, ale spadków nie da się wykluczyć. Dlatego też, w obawie przed stratą, prywatni inwestorzy mogą wyprzedawać złoto.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.