Srebrne innowacje w codzienym użytku

0

Większy popyt na biały metal szlachetny? Naukowcy mają sposób – opracowali przedmioty codziennego użytku w oparciu o właściwości srebra. Na przykład wielowarstwowy papier samokopiujący.

Właściwości srebra mogą być przydatne w codziennym życiu, co udowadniają naukowcy z różnych instytutów badawczych. Pojawiło się ostatnio kilka innowacji, które mogą być dwojako przydatne. Po pierwsze – jako przedmioty codziennego użytku, znacznie ułatwiające pracę. Po drugie – jako forma inwestycji w ten metal szlachetny. Te drugi powód często przyświeca naukowcom przy opracowywaniu różnych przedmiotów w oparciu o właściwości srebra.

Firma Nekoosa Coated Products zaprezentowała antybakteryjny, wielowarstwowt papier samokopiujący. Arkusze pozwalają jednocześnie tworzyć oryginał dokumentu, jak i jego kopię. Mogą znaleźć zastosowanie w drukarkach podczas przygotowywania faktur, zmniejszając czas pracy o połowę. Antybakteryjne właściwości arkuszy mogłyby być przydatne w ośrodkach zdrowia, gdzie sterylność pracy ma duże znaczenie, a tę z kolei zapewnia wykorzystanie jonów srebra.

Inne przykłady? Srebro może być przydatne przy oczyszczaniu wody. Naukowcy V.K. Jain oraz   Suman Nagpal, wspomniani przez  The Silver Institue, opracowali małe, wygodne torebki, przypominające nieco opakowanie od herbaty. Ich zawartość to niewielkie kamyczki, na których osadzone są nanocząsteczki srebra. Zanurzona w wodzie torebka sprawia, że staje się ona czystsza, co jest istotne szczególnie w miejscach z ograniczonym dostępem do wody pitnej. System ten, odpowiednio zwielokrotniony, może służyć do masowego oczyszczania wody.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.