Srebrne Orły zwalniają. Marzec trzykrotnie słabszy, niż styczeń

0

American Eagle w styczniu tego roku notował rekord, jeśli chodzi o liczbę zamówień na monety w ciągu zaledwie jednego dnia, kiedy inwestorzy zamówienie 4 miliony monet. Wynik ten plasował styczeń 2013 roku jako jeden z najlepszych miesięcy dla Orłów w historii. Jak wyglądała sprzedaż w marcu?

Rekordowym dniem dla srebrnych monet American Eagle był 7 stycznia, kiedy to w zamówieniach sprzedanych zostało blisko 4 miliony monet – podaje US Mint.

Jak informuje David Baker ze Sprott Group, w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku amerykańska mennica sprzedała 13,2 miliona uncji srebra. W skali roku, gdyby podobna sprzedaż utrzymała się w kolejnych kwartałach, US Mint mogłoby sprzedać 52,8 miliona uncji. Tym samym byłby to nowy rekord. Zdaniem Bakera, inwestorzy obecnie kupują 56 razy więcej uncji srebra, niż złota.

W marcu sprzedaż monet American Eagle spadła do nieco ponad 2,3 miliona uncji. W lutym wynik sprzedaży najpopularniejszej srebrnej monety był o ponad milion uncji wyższy.

Obecnie srebro jest dość tanie i, zdaniem niektórych analityków, nie uderzy po kieszeni inwestorów indywidualnych tak, jak mogłoby uderzyć złoto.

[sam id=”9″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.