Srebro inwestycją dekady

0

Tak twierdzi Eric Sprott, prezes Sprott Asset Management, który sporą część aktywów swojej firmy lokuje właśnie w metalach szlachetnych, głównie złocie i srebrze.

 
Zdaniem Sprotta srebro jest przynajmniej równą inwestycją, co złoto. W październiku 2012 wartość srebra i złota była porównywalna, srebro staje się coraz popularniejsze, rośnie na nie popyt, a kopalnie muszą przyspieszać prace, by tę potrzebę zaspokoić. Według analiz, popyt na srebro wzrósł dziesięciokrotnie.

Podobne wnioski płyną z ustaleń firmy Morgan Stanley, która twierdzi, że metale szlachetne to najlepsza inwestycja w czasach pędzącej inflacji. Złoto rośnie w szybkim tempie, niemniej jednak coraz większa liczba inwestorów skłania się ku srebru, które – według wielu opinii – rośnie na nowego faworyta.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.