Srebro radzi sobie lepiej. Koniec hossy na rynku złota wspomógł biały metal?

0

Od początku roku fundusze, które opierają się na srebrze, zanotowały wzrost rzędu 2,8 procent. – to odsetek nowych aktywów. Jednocześnie podobne produkty, ale oparte na złocie, straciły około 11 procent.

Sytuację opisuje Puls Biznesu, który wskazuje, że złoto i sytuacja na rynku wspomogły srebro. Powołując się na informacje Bloomberga, dysproporcje pomiędzy srebrem i złotem mogą się pogłębiać. Bank Barclays, na którego prognozy powołuje się agencja informacyjna, wskazuje, że fundusze oparte na srebrze mogą w tym roku zyskać około tysiąc ton srebra, podczas gdy funduszy opartych o złoto ubędzie około 200 ton kruszcu.

Dla niektórych inwestorów srebro pozostaje pewniejszą inwestycją, niż złoto, nawet pomimo spadku cen metalu na rynku. Od początku roku biały metal potaniał o 24 procent.

[sam id=”9″ codes=”true”]

 

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.