Srebro rośnie w oczach inwestorów

0

Do tej pory za najlepszą inwestycję uważane było złoto. Inwestorzy jednak coraz chętniej skłaniają się ku srebru, którego wartość zaczyna rosnąć.

 

Zmiany na rynku metali szlachetnych w tym roku doprowadziły inwestorów do punktu, w którym nie tylko złoto jest dla nich pewną inwestycją. Część z nich coraz bardziej skłania się w stronę srebra. Stephen Leeb, dyrektor biura inwestycji Leeb Capital Management twierdzi, że cena srebra będzie rosła, podobnie jak zainteresowanie tym kruszcem.

Wyraża również lęk, czy kopalnie nadążą z produkcją, by zaspokoić ogromne apetyty inwestorów i rządu. Zdaniem Leeb’a słabnięcie dolara i dodruk banknotów pcha gospodarkę w stronę metali, póki co najwięcej mówi się o złocie, jednak to srebro notuje w ostatnim czasie spore wzrosty.

Ceny srebra w 2011 i 2012 roku były trzy razy wyższe, niż w 2009. Moment przełomowy dla cen uncji srebra był w kwietniu 2011 roku, kiedy to trzeba było zapłacić za nią 49,82 dolara. Wzrost cen srebra ma wpływ również na przedmioty naszego codziennego użytku – samochody, telefony komórkowe, komputery, na nowe technologie w ogóle.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.