Srebro znów nabiera tempa. Po spadku przyszedł czas na wzrost

0

Srebro straciło w ciągu ostatniego miesiąca. Luty przyniósł spadek o około 9 procent w porównaniu do stycznia. Obecnie jednak wykresy są przyjaźniejsze dla białego metalu i srebro wczoraj dość sporo odbiło.

Zainteresowanie srebrem jako inwestycją rośnie – na co uwagę zwracają również analitycy. Metal ten wykorzystywany jest w przemyśle (między innymi fotograficznym czy motoryzacyjnym), jednak coraz więcej inwestorów widzi w nim potencjał. Wystarczy spojrzeć na sytuację z drugiej połowy ubiegłego roku, kiedy to srebro mocno mocno wzrosło – kurs podniósł się o około 30 procent. Uncja srebra kosztowała wtedy 35 dolarów.

Luty przyniósł jednak spadki na rynku srebra, choć uważa się, że do tej sytuacji przyczyniło się świętowanie nowego roku w Chinach. Państwo Środka oddaliło się wtedy nieco od rynków. W marcu sytuacja ma powrócić do normy – już teraz zresztą można zaobserwować odbicie na wykresie.

Analitycy podkreślają, że srebro jest obecnie równie ciekawą inwestycją, co złoto. Według prognoz kurs srebra powinien rosnąć – od ostatnich pięciu lat biały metal znacząco wybił się do góry, mimo że nie wszystkie miesiące były dla niego optymistyczne.

[sam id=”9″ codes=”true”]

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.