Świat stawia na złoto

1

Gary Dugan, ekspert inwestycyjny na Azję i Bliski Wschód w Coutts & Co., instytucji wyspecjalizowanej w private banking, która jest częścią Royal Bank of Scotland PLC, przekonuje że zainteresowanie złotem wśród inwestorów będzie wciąż duże.

W wywiadzie udzielonym Bloomberg TV przekonywał, że do naturalnych nabywców jakimi są banki centralne krajów rozwijających się dołączą kolejne podmioty. Ma to być swoiste ciążenie w stronę złota wśród nowych inwestorów.

Jak dodał Dugan Coutts & Co. wciąż utrzymuje dobre prognozy dla złota i zainteresowanie kruszcem głównie z uwagi na fakt, że światowym walutom brak wiarygodności.

W ostatnim czasie nie trudno znaleźć potwierdzenie dla słów Dugana o wzroście zainteresowania złotem. Znana grupa inwestycyjna Pimco ogłosiła ogłosiła powiększenie swojej pozycji w królewskim kruszcu. Z kolei George Soros i John Paulson zwiększyli zaangażowanie swoich funduszy hedgingowych w złoto.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Czy przypadkiem w tym tidognyu nie wygasają kontrakty na złoto na COMEXie? Spodziewam się, że już w piątek cena będzie bliżej 1500 niż 2000. Papierowa wojenka na wyleszczenie, tak jak było ze srebrem w maju.IMHO, ta gra ma prostą zasadę: złoto nie jest dla plebsu. Plebs służy tylko do strzyżenia i koniec końcf3w ma zostać bez złota, bez kasy, za to z gigantycznym długiem do spłacenia (już politycy i banksterka o to zadbają).

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.