Tajemnica złota Amber Gold

0

Ile złota ma Amber Gold? Trudno to jednoznacznie stwierdzić mimo że prezes gdańskiej firmy w jednym z wywiadów mówił o 110 kilogramach kruszcu. Sprzeczne informacje pojawiły się z kolei na konferencji prasowej Amber Gold gdzie Marcin Plichta mówił o złocie wartym nawet 60 milionów złotych.

 

Przy obecnych cenach wycena 110 kilogramów złota może co najwyżej nieznacznie przekroczyć 20 milionów złotych. Trudno zatem powiedzieć skąd kwota 60 milionów. Być może to wycena razem z innymi metalami posiadanymi przez Amber Gold. To już jednak tajemnica firmy. Tak jak zresztą wszystkie dane podawane przez spółkę. Klienci i media muszą wierzyć jej na słowo.

Choć fakt posiadania złota może potwierdzać próba sprzedaży kruszcu w Narodowym Banku Polskim. Informację o takiej próbie zakończonej odmową poinformował sam Amber Gold. Fakt ten próbowała potwierdzić Gazeta Wyborcza, jednak udało się jedynie ustalić, że bank centralny prowadzi skup jedynie od osób fizycznych.

Teraz Amber Gold ma podejmować próby sprzedaży złota w Niemczech, jednak jego wywiezienie może być dla spółki sporym problemem.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.