Trzy powody, dla których warto ubezpieczać się w złocie

0

Dlaczego warto pomyśleć o swego rodzaju złotej polisie? Oto 3 powody, dla których powinniśmy poza inwestowaniem lokować część oszczędności w żółtym kruszcu z myślą o „czarnej godzinie”.

gold

1. Złoto zawsze przedstawiało określoną wartość i zapewne się to nie zmieni.

Niezależnie od tego jakie będą perspektywy i prognozy gospodarcze dla świata, złoto może być jedną z nielicznych lokat odpornych na wszelkie zawirowania. Nawet kiedy papierowe waluty upadają, złoto to realny pieniądz.

2. Jeśli podejdziemy do złota jako polisy ubezpieczeniowej nie musi nas w tak dużym stopniu interesować jak zmieniają się ceny kruszcu i jakie są trendy na rynku.

Królewski metal ma się sprawdzić w trudnych czasach kiedy wyceny w upadających walutach mogą nie mieć już żadnego znaczenia.

3. Obecny system finansowy jest właściwie skazany na takie czy inne załamanie.

Gdzieś musi być kres ciągłego pożyczania i generowania nowych pustych pieniędzy. Nie wiemy czy będzie to perspektywa roku, dwóch czy może dwudziestu. Posiadając zabezpieczenie w złocie właściwie nie ma to dla nas większego znaczenia.

Goldsaver.pl

 

W tym artykule wykorzystaliśmy fragmenty e-booka „20 rad jak inwestować w złoto i inne metale szlachetne?„.

[sam id=”3″ codes=”true”]

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.