US Mint obniża ceny. Inwestorzy wykupują złoto

0

Sprzedaż złota w Stanach Zjednoczonych osiąga szczyty. Po obniżce cen, wymuszonej ciężką sytuacją na rynku złota, w ciągu jednego dnia inwestorzy wykupili 63,5 tysiąca uncji cennego metalu.

Warto wspomnieć, że dzień wcześniej, tuż przed obniżką, dzienna sprzedaż utrzymała się na poziomie 33 tysięcy uncji – podał Bankier.pl. US Mint już teraz może odnotować tegoroczny szczyt jeśli chodzi o wyniki sprzedaży. Tylko w kwietniu amerykańska mennica odnotuje wynik lepszy, niż poprzednie dwa miesiące razem wzięte.

Jak wynika z danych, w złoto w fizycznej postaci inwestuję w dużej mierze osoby w wieku 50+ – w tej grupie niemalże co trzeci inwestujący jest zwolennikiem złota. 15 procent z kolei wybiera akcje.

Nie tylko w Stanach rozpoczęła się złota gorączka zakupów. Podobne oblężenie przeżywają mennice w Chinach i w Indiach. W ciągu dwóch dni sprzedaż cennego metalu w Chinach wzrosła potrójnie.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.