W Anglii już drukują

0

Bank Anglii zdecydował się na wprowadzenie mechanizmu luzowania ilościowego (QE) czyli mówiąc wprost dodruk pieniądza. W mniejszym stopniu politykę monetarną luzują też Ludowy Bank Chin i Europejski Bank Centralny. Złoto zareagowało wzrostem cen.

 

Informacje o uruchomieniu drukarek w Banku Anglii spowodowały pewne ożywienie na rynku żółtego kruszcu. Luzowanie ilościowe na wyspach sprowadzi się do wykupu obligacji na kwotę 50 miliardów euro. Wydatki pokryje wygenerowanie gotówki bez pokrycia czyli coś co znamy już doskonale. Banki centralne wciąż przekonują, że to najlepsza z metod na „ożywianie gospodarki”. Jednocześnie nie przeszkadza im to powiększać rezerw w złocie zupełnie jakby nie wierzyły w skuteczność swoich własnych pomysłów. Chyba, że jest w tym szaleństwie jakaś metoda.

Politykę pieniężną zluzowały też Chiny i Europejski Bank Centralny. W tych przypadkach skończyło się na obniżce stóp procentowych. Można przypuszczać, że inwestorzy lokujący środki w żółtym kruszcu liczyli na dalej idące zmiany w polityce. Złoto po skoku w okolice 1625 USD za uncję zanotowało spadek do poziomu 1605 USD za uncję.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.