W oczekiwaniu na druk

0

Drukarki FEDu wciąż czekają na kolejną okazję do przegrzania. Mówiąc poważniej amerykańska rezerwa federalna, a właściwie jej szef Ben Bernanke wciąż nie dają inwestorom jasnego sygnału, że uruchomione będzie QE3 czyli mówiąc najprościej skup obligacji (dodruk pieniądza).

 

Mimo że wielu ekspertów nie ma wątpliwości, że kolejne poluzowanie polityki monetarnej w końcu nastąpi to Ben Bernanke wciąż nie daje jasnego sygnału. Kiedyś pisaliśmy o szczególnej korelacji między słowami szefa FED a rynkiem złota i srebra. Tym razem Bernanke nie tyle milczy co wysyła dość niejasne sygnały.

Wątpliwości co do uruchomienia QE3 dotyczą raczej daty niż samej decyzji. Informacje płynące z gospodarki, a szczególnie z amerykańskiego rynku pracy i rzut oka na dotychczasowe reakcje FED pozwalają przypuszczać, że kolejny dodruk jest kwestią czasu. Póki co niezdecydowanie FED spowodowało lekką korektę na rynku złota i srebra i zejście poniżej poziomu 1600 za uncję. Warto jednocześnie dodać, że większość banków podtrzymuje swoje tegoroczne prognozy cen żółtego kruszcu w okolicach 2 tysięcy dolarów za uncję.

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.