W przyszłym roku złoto taniej

0

Do takich wniosków doszli analitycy zapytani o to, jakie są ich prognozy dotyczące rynku złota w 2013 roku.


Serwis Wyborcza.biz zapytał analityków o trendy na przyszły rok; wśród tematów znalazło się również złoto. Zdaniem przepytanych osób, metal ten nieco straci swój blask – ceny złota nie powinny dalej rosnąć.

Jednakże nie można także wykluczyć większej przeceny surowca – mówi w rozmowie z portalem Paweł Kordala z XTB, analityk rynków surowcowych. Jego zdaniem na cenę złota może mieć wpływ fakt, że przy obecnych cenach kruszcu inwestorzy spieniężali swoje zapasy, które wcześniej kupili po znacznie niższych cenach.

Analityk zwraca uwagę, że taka sytuacja może mieć miejsce przede wszystkim w USA, gdzie widoczny jest dodruk pieniądza i niestabilna sytuacja rynkowa. Inwestorzy chętniej zatem sięgają po inwestycje alternatywne.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.